Monthly Statistics and Plots
|
High Temperature Low Temperature |
24.3°C at 05/09/2026 01:15:28 PM 7.1°C at 05/01/2026 06:23:05 AM |
| High Heat Index | 24.1°C at 05/09/2026 01:15:28 PM |
| Low Wind Chill | 3.8°C at 05/01/2026 06:42:45 AM |
|
High Humidity Low Humidity |
92% 05/10/2026 07:18:55 PM 29% 05/01/2026 05:59:13 PM |
|
High Dewpoint Low Dewpoint |
15.6°C 05/11/2026 11:04:00 AM -4.2°C 05/01/2026 11:32:19 PM |
|
High Barometer Low Barometer |
1023.0 mbar at 05/02/2026 12:00:06 AM 997.1 mbar at 05/15/2026 05:34:01 AM |
| Rain Total | 21.1 mm |
| High Rain Rate | 28.2 mm/hr at 05/10/2026 07:54:51 AM |
| High Wind Speed | 16.1 m/s from 305° at 05/15/2026 01:18:04 PM |
| Average Wind | 1.5 m/s |
| RMS Wind | 2.3 m/s |
|
Vector Average Speed Vector Average Direction |
1.1 m/s 334° |
|
High Inside Temperature Low Inside Temperature |
27.1°C at 05/07/2026 06:19:01 PM 21.7°C at 05/15/2026 06:03:59 AM |
|
High UV Low UV |
5.4 at 05/06/2026 12:47:42 PM 0.0 at 05/01/2026 12:00:06 AM |
|
High ET Low ET |
0.7 mm at 05/11/2026 02:00:00 PM 0.0 mm at 05/01/2026 12:05:00 AM |
|
High Radiation Low Radiation |
1392 W/m² at 05/05/2026 12:34:36 PM 0 W/m² at 05/01/2026 12:00:06 AM |
|
High Temperature Low Temperature |
24.3°C at 05/09/2026 01:15:28 PM -3.0°C at 01/08/2026 01:20:09 AM |
| High Heat Index | 24.1°C at 05/09/2026 01:15:28 PM |
| Low Wind Chill | -7.5°C at 01/07/2026 07:53:19 PM |
|
High Humidity Low Humidity |
92% 01/04/2026 04:04:27 PM 20% 04/26/2026 12:13:30 PM |
|
High Dewpoint Low Dewpoint |
15.6°C 05/11/2026 11:04:00 AM -10.6°C 01/12/2026 02:53:46 AM |
|
High Barometer Low Barometer |
1025.5 mbar at 03/03/2026 10:09:01 AM 982.7 mbar at 02/12/2026 01:38:06 PM |
| Rain Total | 316.2 mm |
| High Rain Rate | 105.2 mm/hr at 02/19/2026 12:14:24 PM |
| High Wind Speed | 20.6 m/s from 317° at 02/19/2026 10:07:36 AM |
| Average Wind | 1.4 m/s |
| RMS Wind | 2.1 m/s |
|
Vector Average Speed Vector Average Direction |
0.8 m/s 353° |
|
High Inside Temperature Low Inside Temperature |
27.1°C at 05/07/2026 06:19:01 PM 17.4°C at 01/01/2026 07:13:59 AM |
|
High UV Low UV |
5.4 at 05/06/2026 12:47:42 PM 0.0 at 01/01/2026 12:00:06 AM |
|
High ET Low ET |
0.7 mm at 05/11/2026 02:00:00 PM 0.0 mm at 01/01/2026 12:05:00 AM |
|
High Radiation Low Radiation |
1392 W/m² at 05/05/2026 12:34:36 PM 0 W/m² at 01/01/2026 12:00:06 AM |