Weekly Statistics and Plots
|
High Temperature Low Temperature |
20.3°C at 12:53:10 PM (Monday) 10.9°C at 02:46:37 AM (Wednesday) |
| High Heat Index | 20.0°C at 12:53:10 PM (Monday) |
| Low Wind Chill | 10.9°C at 02:46:37 AM (Wednesday) |
|
High Humidity Low Humidity |
92% 07:18:55 PM (Sunday) 33% 02:47:46 PM (Thursday) |
|
High Dewpoint Low Dewpoint |
15.6°C 11:04:00 AM (Monday) 1.0°C 02:48:20 PM (Thursday) |
|
High Barometer Low Barometer |
1012.6 mbar at 12:50:01 AM (Sunday) 997.1 mbar at 05:34:01 AM (Friday) |
| Rain Total | 16.8 mm |
| High Rain Rate | 28.2 mm/hr at 07:54:51 AM (Sunday) |
| High Wind Speed | 16.1 m/s from 305° at 01:18:04 PM (Friday) |
| Average Wind | 2.1 m/s |
| RMS Wind | 3.0 m/s |
|
Vector Average Speed Vector Average Direction |
1.9 m/s 333° |
|
High Inside Temperature Low Inside Temperature |
26.3°C at 06:18:01 PM (Tuesday) 21.7°C at 06:03:59 AM (Friday) |
|
High UV Low UV |
5.2 at 12:45:54 PM (Tuesday) 0.0 at 12:00:04 AM (Sunday) |
|
High ET Low ET |
0.7 mm at 02:00:00 PM (Monday) 0.0 mm at 12:05:00 AM (Sunday) |
|
High Radiation Low Radiation |
1281 W/m² at 12:36:20 PM (Tuesday) 0 W/m² at 12:00:04 AM (Sunday) |
|
High Temperature Low Temperature |
24.3°C at 05/09/2026 01:15:28 PM 7.1°C at 05/01/2026 06:23:05 AM |
| High Heat Index | 24.1°C at 05/09/2026 01:15:28 PM |
| Low Wind Chill | 3.8°C at 05/01/2026 06:42:45 AM |
|
High Humidity Low Humidity |
92% 05/10/2026 07:18:55 PM 29% 05/01/2026 05:59:13 PM |
|
High Dewpoint Low Dewpoint |
15.6°C 05/11/2026 11:04:00 AM -4.2°C 05/01/2026 11:32:19 PM |
|
High Barometer Low Barometer |
1023.0 mbar at 05/02/2026 12:00:06 AM 997.1 mbar at 05/15/2026 05:34:01 AM |
| Rain Total | 21.1 mm |
| High Rain Rate | 28.2 mm/hr at 05/10/2026 07:54:51 AM |
| High Wind Speed | 16.1 m/s from 305° at 05/15/2026 01:18:04 PM |
| Average Wind | 1.5 m/s |
| RMS Wind | 2.3 m/s |
|
Vector Average Speed Vector Average Direction |
1.1 m/s 335° |
|
High Inside Temperature Low Inside Temperature |
27.1°C at 05/07/2026 06:19:01 PM 21.7°C at 05/15/2026 06:03:59 AM |
|
High UV Low UV |
5.4 at 05/06/2026 12:47:42 PM 0.0 at 05/01/2026 12:00:06 AM |
|
High ET Low ET |
0.7 mm at 05/11/2026 02:00:00 PM 0.0 mm at 05/01/2026 12:05:00 AM |
|
High Radiation Low Radiation |
1392 W/m² at 05/05/2026 12:34:36 PM 0 W/m² at 05/01/2026 12:00:06 AM |